KISATULOKSIA

 

UUDEMMAT TULOKSET LÖYDÄT TALLIN FACEBOOK-SIVUILTA.

ESTEKILPAILUT 19.3.2016

RISTIKKO A.1.0

Niko Åman Axel tsemppipalkinto

60 CM 367.1

1. Enni Haverinen Axel 0-0-38,18 2. Venla Suopanki Tihta 4-57,87

Lotta Väänänen Storm 4-74,99 Emilia Jurmu Espen hyl

70 CM 367.1

1. Eleonora Paajanen Jatsikko 0-0-32,17 2. Eleonora Paajanen Cunami 0-0-41,06

Sonja Arvola Hardonas 0-0-41,87 Noora Hurskainen Storm hyl

80 CM 367.1

1. Eleonora Paajanen Cunami 0-0-39,74

Eleonora Paajanen Jatsikko 0-4-29,78 Sonja Arvola Hardonas 4-44,33

TULOKSET 24.10.15

RAVIOHJELMA 1 Vilma Pousi Jatsikko 60,00 %

Anna-Petra Oikarinen Storm 49,64 % kannustuspalkinto

C-MERKKI

1 Emma Laukka Foobia 65,50 % 2 Katriina Parpala My Black Dream 65,50 % 3 Milla Väänänen Foobia 64,70 % 4 Noora Hurskainen Axel 63,30 %

Anneli Koistinen Akvelons 62,20 % Venla Suopanki Espen 58,30 % Heli Hopiavuori Tihta 61,30 % Saara Siermala My Black Dream 61,10 % Kaisa Mustonen Hardonas 61,10 % Marja Kynkäänniemi Emir 60,50 % Pirjo Valtti My Black Dream 58,80 % Lotta Väänänen Hardonas 53,60 % Netta Viide Peveril Pure Perfection 52,80 % Emilia Jurmu Emir 51,70 %

HEB:0

1 Ansku Annala Akvelons 63,20 % 1 Mia Suhonen Akvelons 63,20 % 3 Marita Huhta V.K. Lena 59,20 %

Tuija Anttalainen My Black Dream 59,00 % Arto Hurskainen Cunami 58,80 % Eleonora Paajanen Espen 58,60 % Annemari Kari Rubens III 57,80 % Noora Hurskainen Akvelons 57,80 % Eleonora Paajanen Jatsikko 57,20 % Anne Simojoki Le Carrera 56,40 % Pia Polojärvi Tihta 55,60 %

TULOKSET 26.9.15

Ristikko arv A.1.0

1 Maija Rossi Siron Salama 0-44,38 1 Vilma Pousi Tihta 0-47,36

Emma Kostama Storm kesk

65 cm 367.1 arv 367.1

1 Maria Rintala Susan Muisto 0-0-29,99 2 Anni Kautto Dancing Zorbas 0-0-30,94 3 Nora Paajanen Cunami 0-0-37,38 4 Maija Rossi Siron Salama 0-0-37,53

Enni Haverinen Rubens III 0-0-39,63 Aino Ojala Espen 0-0-39,78 Mira Pohjasenaho Felix Kuu 0-0-39,96 Suvi Kaivorinne Repolan Usva 0-4-37,33 Julia Kälkäjä Repolan Usva 0-4-38,12 Pirjo Salo My Black Dream 0-8-56,68 Matleena Pirttikangas Hardonas 0-43,37-hyl Noora Rantapää Repolan Usva 4-42,23 Jenni Haverinen Tihta 4-45,96 Kati Mertala McDouglas hyl

75 cm arv 367.1

1 Milla Heikkilä Dancing Zorbas 0-0-28,37 2 Anne-Mari Kari Rubens III 0-0-33,86 3 Maria Rintala Susan Muisto 0-0-34,44

Anniina Malo Vedeksas 0-0-42,83 Noora Hurskainen Storm 0-0-44,40 Jenni Kuiri Irys III 4-37,28 Eleonora Paajanen Cunami 4-42,59 Sonja Arvola Hardonas 4-63,91 Nora Paajanen Jatsikko 8-53,14

TULOKSET, HARJOITUSKOULUKILPAILUT 19.4.2015

2 C-merkin kouluohjelma

1 Tiia Haaga Lange Linden’s Diva 64,72 % 2 Fanni Korhonen Calais 63,06 % 3 Roosa Rytkönen Espen 62,78 % 3 Kati Mertala Mc Douglas 62,78 % 5 Pia Polojärvi My Black Dream 62,78 % 6 Heidi Hedström Akvelons 61,11 %

Mia Suhonen Repolan Usva 60,83 % Aada Loukkola Tullamoore 60,83 % Ronja Vekki SV Krystal Star 60,56 % Sonja Arvola My Black Dream 60,00 % Noora Koivupalo Merija 59,72 % Teresa Honkakoski Ex Nocturne 59,72 % Maria Rintala Susan Muisto 58,89 % Noora Hurskainen Ratsaus 58,89 % Venla Suopanki Espen 58,61 % Kaisa Mustonen Hardonas 58,06 % Roosa Manninen Jatsikko 57,78 % Enni Haverinen Axel 57,56 % Jaana Bask Ex Nocturne 55,83 % Helmi-Maria Siirilä Rubens III hyl Sanna Pirilä Välimäen Bamse hyl

3 HeB:3

1 Pinja Räinä Pantani 65,91 % 2 Tiia Haaga Meloodia 63,41 % 3 Saara Possakka Akvelons 62,96 % 4 Fanni Korhonen Calais 61,36 %

Venla Limma Piskon Tähti 59,55 % Satu Hackzell Emir 59,09 % Henna Ek Ferdinand Kassarist 58,86 % Laura Hassinen Ratsaus 58,86 % Satu Hackzell Cunami 58,64 % Annaleena Annala Tihta 58,41 % Liisa Sassi-Päkkilä Darling III 58,41 % Paula Kvist Emor 57,96 % Arto Hurskainen Eros 56,82 % Anne-Mari Kari Rubens III 55,91 % Jenni Kuiri Irys III 55,68 %

4. Kenttäkilpailuohjelma no 6

1 Jenni Visuri Streamside So Dear 63,33 %

Pinja Räinä Pantani 62,71 % Anni Paakkari Calvario 58,96 %

Erikoiskiitos Saaralle pisteenlaskuohjelman tekemisestä! Tulospalvelu oli nopeampaa ja luotettavampaa kuin koskaan.

TULOKSET, I-TASON ESTEKILPAILUT 14.3.2015

Ristikko A.1.0

1 Anni Karjalainen Axel 0-51,14 1 Sanna Pirilä Välimäen Bamse 0-45,10

65 cm 367.1

1 Mia Pohjasenaho Tihta 0-0-35,10 2 Noora Hurskainen Rubens III 0-0-36,84 3 Anne-Mari Kari Rubens III 0-0-41,45

Maria Rintala Susan Muisto 4-44,95 Piia Ollanketo Faktura 4-50,93 Roosa Rytkönen Foobia 4-72,34 Sonja Arvola My Black Dream hyl Maiju Takkula Repolan Usva hyl Saaga Kangas Storm hyl Aino Ojala Dancing Zorbas hyl

75 cm 367.1

1 Pia Tiainen Vedeksas 0-0-30,38 2 Anne-Mari Kari Rubens III 0-0-40,50

Aino Ojala Dancing Zorbas 0-0-40,88 Eleonora Paajanen Merija 4-36,96 Eleonora Paajanen Espen 4-45,66 Enni Haverinen Storm 4-69,66 Jenna Embuska Carissimo 21 hyl Mirkka Hakola Firebird III hyl

90/100 A.2.0

1 Fanni Korhonen Calais 100 0-46,08 2 Eleonora Paajanen Merija 90 0-47,30 3 Pia Tiainen Vedeksas 90 0-49,57

Anni Paakkari Calvario 90 0-50,22 Fanni Korhonen Calais 90 0-52,48 Piia Ollanketo Eross 90 0-53,62 Anni Paakkari Calvario 100 4-49,93 Jenna Embuska Carissimo 21 90 4-83,12 Mirkka Hakola Firebird III 90 12-73,12 Piia Ollanketo Eross 100 hyl

TULOKSET HARJOITUSKOULUKISAT 10.1.2015

VRT-Raviohjelma

1 Sanna Pirilä Välimäen Bamse 67,50 %

C-merkki

1 Satu Hackzell Emir 67,50 % 2 Laura Räsänen Beador 66,39 % 3 Saara Possakka Merija 66,11 % 4 Annemari Kari Rubens III 65,00 % 5 Pia Polojärvi My Black Dream 64,72 %

Noora Koivupalo Merija 63,61 % Milla Väänänen Foobia 63,33 % Annika Rajanti De Jager's Miek's Morgen 61,94 % Anna Vaara Madona 61,67 % Aada Loukkola Tullamoore 60,83 % Enni Haverinen Axel 59,44 % Noora Hurskainen Repolan Usva 58,89 % Virpi Perunka Akvelons 58,06 % Roosa Manninen Jatsikko 56,67 % Aino Ojala Axel 55,89 % Heli Rautio Vecktra 55,28 % Helmi-Maria Sirilä Hardonas 51,11 %

He B:0

1 Arto Hurskainen Akvelons 62,20 % 2 Laura Räsänen Beador 60,80 % 3 Eleonora Paajanen Espen 60,80 %

Tuija Anttalainen My Black Dream 60,80 % Fanni Korhonen Calais 59,00 % Marita Huhta V.K.Lena 58,20 % Ansku Annala Tihta 58,20 % Pia Tiainen Vedeksas 57,80 % Anni Paakkari Calvario 57,60 % Anna Vaara Madona 55,60 %

He A:2

1 Anni Paakkari Calvario 64,13 % 2 Jenni Kangaskokko Beador 62,76 %

Maria-Liisa Huhta Pella-Nelli 57,93 % Eleonora Paajanen Espen 58,45 %

TULOKSET HARJOITUSESTEKISAT 29.11.2014

RISTIKKO arv. A.1.0

1 Saara Meriläinen Sweet Kiddy 0-52,56 1 Ella Raitio Rubens III 0-43,27 1 Laura Hassinen Ratsaus 0-56,40

65 arv. 367.1

1 Enni Haverinen Storm 0-0-31,04 2 Helena Kouvala Etika II 0-0-31,48 3 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 0-0-39,10

Mira Pohjasenaho Tullamoore 0-0-41,21 Saara Meriläinen Sweet Kiddy 0-hyl Heli Rautio Vectra 4-24,80 Eleonora Paajanen Jatsikko 4-54,12 Anna Vaara Madona hyl Aada Loukkola Axel hyl

75 arv. 367.1

1 Eleonora Paajanen Merija 0-0-31,60 2 Anna Vaara Madona 0-0-36,70

Anni Immonen Leevi 0-0-38,39 Sonja Arvola My Black Dream 0-4-113,09 Eleonora Paajanen Jatsikko 4-61,35 Laura Punkeri Tihta 4-62,64 Helena Kouvala Etika II 4-65,03

90 arv. 367.1

1 Anni Paakkari Calvario 0-0-22,26 2 Fanni Korhonen Calais 0-0-22,42

Reeta Tihinen Bors 0-0-27,45 Anni Immonen Leevi 0-0-28,04 Karoliina Kovalainen Draze 4-61,52 Jenny Kuiri Irys III hyl Heli Rautio Vectra hyl

TULOKSET HARJOITUSKOULUKISAT 11.10.2014

VRT-Raviohjelma

1 Jenna Halonen Calle Alvarinpoika 62,50 % 2 Minttu Immonen Pyllerö 58,93 %

C-merkki

1 Paula Kvist Emor 65,56 % 2 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 64,72 % 2 Sonja Arvola My Black Dream 64,72 % 4 Heidi Hedström Proba 63,61 %

Noora Hurskainen Foobia 63,06 % Anneli Koistinen Akvelons 62,50 % Roosa Manninen Tihta 62,50 % Hanna Karjalainen Ere 62,22 % Laura Hassinen Ratsasaus 61,11 % Teresa Honkakoski Ex Nocturne 60,28 % Veera Seppälä Goldencoast Midnight 58,89 % Jaana Bask Ex Nocturne 57,22 % Enni Haverinen Axel 54,72 %

KN Special

1 Eleonora Paajanen Espen 62,80 % 2 Arto Hurskainen Akvelons 62,60 % 3 Mari Karjalainen Lorena 62,00 % 4 Eleonora Paajanen Gliugoze 60,80 %

Tiina Runtti Gliugoze 60,40 % Maarit Leinonen Proba 60,20 % Paula Kvist Emor 59,20 % Johanna Heikkinen My Black Dream 59,20 % Tuija Anttalainen Proba 59,00 % Henna Ek Marilyn 55,40 % Ansku Annala Assilian 55,20 %

He A:2

1 Laura Hassinen Akvelons 62,76 % 2 Satu Hackzell Satun Vappu 62,59 %

Jenni Visuri Streamside So Dear 61,90 % Mira Pohjasenaho Tullamoore 52,24 % Henna Ek Marilyn 50,17 %

TULOKSET HARJOITUSESTEKISAT 30.8.2014

2. Ristikko, arvostelu A.1.0, avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Aino Ojala Storm 0-53,06 1 Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily 0-54,99 1 Julia Kälkäjä Foobia 0-49,51 1 Fanny Korkiakoski Prillan 0-57,33 1 Ella Raitio Repolan Usva 0-62,97 1 Venni Vähäsarja Axel 0-61,64 1 Hilma Korkoski Storm 0-70,94

Eleonora Paajanen Jatsiko 4-44,47 Valtteri Possakka Merija 4-47,34

3. 60 cm, arvostelu A.2.0 avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Eleonora Paajanen Jatsiko 0-46,04 2 Jatta Rundström Arvalon Trystan 0-51,92 3 Mari Karjalainen Lorena 0-56,06 4 Noora Hurskainen Alberto 0-57,80 5 Riina Kantola Madona 0-58,36 6 Jaana Bask Ex Nocturne 0-60,48

Roosa Rytkönen Repolan Usva 0-68,30 Anna Vaara Sweet Kiddy 4-46,89 Eeva Kuure Riki 4-52,77 Eeva Kuure Joy 4-56,27 Saana Tossavainen Etika II 4-64,52 Virpi Perunka Power All 4-69,48 Suvi Kaivorinne Alberto 4-81,91 Jasmin Kants Tullamoore 4-87,93 Anneli Koistinen My Black Dream 4-88,45 Roosa Manninen Emir hyl Rosa Jokilehto Emor hyl Krista Leinonen Storm hyl Fanny Korkiakoski Prillan hyl Enni Haverinen Klockas Elliot hyl Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily hyl

4. 70 cm, arvostelu A.2.0 avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Tuisku Lamberg Tuudi II 0-38,00 2 Eleonora Paajanen Merija 0-40,20 3 Jatta Rundström Arvalon Trystan 0-40,68 4 Anna Vaara Sweet Kiddy 0-43,15 5 Elisa Hamara Deep Sea Amber 0-43,82

Anne Aho Jetson 0-44,82 Tuisku Lamberg Valem 0-48,07 Eeva Kuure Riki 0-49,57 Kaisa Ukkonen Valem 0-49,67 Maria Rintala Susan Muisto 0-52,78 Ella Karjalainen Lorena 0-54,82 Silja Puhakka Bonaza 0-56,62 Riina Kantola Madona 0-58,95 Maiju Takkula Emir 0-60,15 Saana Tossavainen Etika II 4-46,63 Laura Punkeri Tihta 4-64,52 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 4-70,01 Teresa Honkakosi Ex Nocturne 4-74,60 Sonja Arvola Rubens III hyl

5. 90/100/110 cm arvostelu cm A.2.0 (ilmoita haluamasi korkeus), avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Anni Paakkari Königin's Lieb 90-0-42,52 2 Henna Ek Marilyn 90-0-48,75 3 Annika Rajanti De Jager's Miek's Morgen 90-0-50,35

Anniina Palojärvi Ginger Eileen 90-4-79,65 Laura Hassinen Tihta 90-8-75,26 Anne Aho Jetson 90-hyl Anni Paakkari Königin's Lieb 110-hyl

TULOKSET HARJOITUSESTEKISAT 17.5.2014

SUPERSENIORI A.0.0

1 Saara Possakka Merija 0 1 Jaana Bask Ex Nocturne 0 1 Sandri Isaksson Royal Prince II 0

RISTIKKO A.1.0

1 Helmi-Maria Sirilä Alberto 0-48,22 1 Hilma Korkiakoski Storm 0-58,00 1 Kati Mertala McDouglas 0-47,00 1 Kirsi Yrjölä Feliks Kuu 0-45,00 1 Roosa Manninen Emir 0-41,00 1 Venni Vähäsarja Axel 0-52,00 1 Saara Tossavainen Sweet Kiddy 0-35,00 1 Marianna Juustila Klockas Elliot 0-48,00 1 Saana Tapola Alberto 0-46,00

60 CM 367.1

1 Saara Tossavainen Sweet Kiddy 0-0-24,23 2 Elisa Hamara Deep Sea Amber 0-0-25,00 3 Maiju Takkula Emir 0-0-26,34 4 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 0-0-27,60 5 Maria Rintala Susan Muisto 0-0-27,67

Noora Hurskainen Alberto 0-0-31,11 Noora Rantapää Rubens III 0-0-31,22 Tiina Runtti Tullamoore 0-0-31,46 Fanny Korkiakoski Storm 0-0-33,00 Inka Ylitalo Tullamoore 0-0-33,76 Kirsi Yrjölä Feliks Kuu 0-4-32,24 Oskari Otsamo Nora 0-4-28,79 Hanna Karjalainen Lorena 0-4-30,64 Saaga Kangas Storm 4-74,51 Milla Heikkilä Bertta hyl Noora Pakanen Nora hyl Roosa Rytkönen Foobia hyl Enni Haverinen Klockas Elliot hyl

70 CM 367.1

1 Anni Paakkari Liebe 0-0-24,27 2 Eleonora Paajanen Hardonas 0-0-26,49 3 Eleonora Paajanen Merija 0-0-26,90 4 Milla Heikkilä Bertta 0-0-27,42

Ella Karjalainen Lorena 0-0-28,50 Hanna Lantto Hevera 0-0-28,54 Sonja Arvola Rubens III 0-0-28,87 Tiina Runtti Hardonas 0-0-28,89 Laura Punkeri Tihta 0-0-33,01 Maria Rintala Susan Muisto 0-0-34,08 Elina Palojärvi Ginger Eileen hyl

90/100 367.1

1 Pia Tiainen Vedeksas 90 0-0-30,74 2 Pia Tiainen Vedeksas 100 0-0-32,49 3 Henna Ek Marilyn 90 0-4-35,08

Anni Paakkari Liebe 90 4-40,62 Anniina Palojärvi Ginger Eileen 90 4-48,91 Minttu-Maaria Karppinen Easy 90 4-60,05 Karoliina Kovalainen Draze 90 4-61,40 Karoliina Kovalainen Draze 100 4-59,68

Kiitokset kaikille järjestelyissä mukana olleille!

TULOKSET HARJOITUSKOULUKISAT 18.4.2014

1. VRT-raviohjelma

1 Kati Mertala McDouglas 65,36 % 2 Mira Pohjasenaho Feliks Kuu 64,64 %

Jenna Halonen Calle Alvarinpoika 57,14 % Aino Tuomaala Rosa 56,42 %

2. C-merkin kouluohjelma

1 Arto Hurskainen Eross 65,60 % 2 Minttu-Maaria Karppinen Easy 65,30 % 3 Marita Huhta V.K.Lena 63,90 % 3 Tatu Ruotsalainen Majodian Melody 63,80 % 5 Hanna Karjalainen Ere 63,60 % 6 Aija Degerman Bonamit 63,10 %

Anneli Koistinen Akvelons 62,50 % Sonja Arvola My Black Dream 62,20 % Mira Pohjasenaho Feliks Kuu 61,60 % Oskari Otsamo Nora 61,10 % Hanna Karjalainen Lorena 60,60 % Tiina Runtti Hardonas 59,70 % Milla Väänänen Foobia 59,40 % Noora Hurskainen Alberto 59,20 % Saana Valasma Dancing Zorbas 59,20 % Maria Rintala Susan Muisto 57,80 % Maria Rintala Matrix 57,20 % Meri Peuhkurinen Massin kuva 54,70 % Roosa Rytkönen Foobia 53,05 % Anna Vaara Sweet Kiddy 53,30 % Saana Tossavainen Tjamske D 51,90 %

3. HeB:3

1 Elina Hulkkonen Akvelons 64,77 % 2 Henna-Maria Riikola Liebe 64,32 % 3 Maarit Leinonen Proba 62,73 %

Laura Hassinen My Black Dream 61,36 % Eleonora Paajanen Espen 61,36 % Pia Tiainen Vedeksas 61,14 % Anne Simojoki My Black Dream 59,10 % Tuija Anttalainen Proba 56,14 %

4. HeA:2

1 Satu Hackzell Satun Vappu 63,79 % 2 Johanna Pietiäinen Akvelons 59,83 % 3 Henna-Maria Riikola Liebe 57,59 %

Eleonora Paajanen Proba 55,69 % Laura Hassinen Espen 55,86 % Mari Karjalainen Lorena 53,88 % Mari Karjalainen Ere 51,55 % Pia Tiainen Vedeksas 51,03 % Ansku Annala Tihta 49,66 %

TULOKSET HARJOITUSESTEKISAT 15.3.2014

SUPERSENIORI A.0.0

1 Jaana Bask Ex Nocturne 0 1 Anneli Koistinen Akvelons 0 1 Marika Vanninen Proba 0

Anne Simojoki My Black Dream 4

RISTIKKO A.1.0

1 Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily 0-54,63 1 Krista Leinonen Manse 0-55,27 1 Noora Hurskainen Axel 0-86,87 1 Julia Kälkäjä Alberto 0-59,43 1 Hilma Korkiakoski Manse 0-56,72 1 Hanna Karjalainen Lorena 0-52,79

Enni Haverinen Klockas Elliot 4-59,91 Venni Vähäsarja Ruuti hyl Emilia Aikio Repolan Usva hyl

65 CM arv 367.1

1 Ella Karjalainen Lorena 0-0-32,27 2 Marita Huhta V.K.Lena 0-0-32,88 3 Ella Karjalainen Alberto 0-0-33,91 4 Mari Karjalainen Lorena 0-0-35,31 5 Laura Punkeri Tihta 0-0-35,78

Tiina Runtti Tullamoore 0-0-37,43 Fanny Korkiakoski Storm 0-0-38,63 Rosa Jokilehto Image Amber 0-0-42,40 Maiju Takkula Emir 0-4-37,94 Noora Rantapää Rubens 0-4-40,89 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 0-4-46,97 Saaga Kangas Storm 4-57,01 Inka Ylitalo Tullamoore 4-57,13 Senni Kallio Espen 4-60,75 Sonja Arvola Rubens 4-60,98 Elisa Hamara Deep Sea Amber hyl Teresa Honkakoski Ex Nocturne hyl Eleonora Paajanen Emir hyl

75 CM arv 367.1

1 Minttu-Maaria Karppinen Easy 0-0-29,61 2 Eleonora Paajanen Merija 0-0-35,64

Mira Tanninen Image Amber 0-0-44,66 Meri Jokilehto Lahjomaton 0-4-37,39

90/100/110/120 arv 367.1

1 Petra Rantanen Ravenna 110/0-0-25,36 2 Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 120/0-0-27,19

Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 110/0-0-28,92 Petra Rantanen Ravenna 120/8-46,38 Anniina Palojärvi Ginger Eileen 90/0-4-57,15 Minttu-Maaria Karppinen Easy 90/0-hyl Laura Hassinen Merija 90/hyl

TULOKSET HARJOITUSKOULUKISAT 2.1.2014

1. VRT Raviohjelma, avoin kilpailu-uraansa aloitteleville ratsukoille, ruusukepalkinnot

1 Kati Mertala McDouglas 63,93 % 2 Ella Karjalainen Axel 61,43 % 2 Maria Rintala Susan Muisto 61,43 %

kannustuspalkinto Ella Raitio Hardonas 59,29 %

2. C-merkin kouluohjelma, avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Henna Ek Marilyn 68,06 % 2 Eleonoora Paajanen Espen 65,28 % 3 Outi Laasanen Assiliam 64,44 % 4 Saana Valasma Dancing Zorbas 61,94 % 5 Pia Polojärvi My Black Dream 61,67 % 6 Tiina Runtti Hardonas 60,83 % 6 Hanna Karjalainen Ere 60,83 %

Leena Siira Dancing Zorbas 60,28 % Anne Simojoki El Cashmeer 60,00 % Anneli Koistinen Akvelons 60,00 % Hanna Karjalainen Lorena 56,67 % Venla Limma Nivan Toto 57,77 % Fanni Korhonen Fuks 55,50 % Elina Palojärvi Ginger Eileen 54,16 % Saana Valasma Matrix 51,39 % Sonja Arvola Rubens hyl

3. KN-Special, avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Mira Pohjasenaho Eross 61,00 % 2 Satu Hackzell Satun Vappu 60,00 % 3 Maarit Leinonen Proba 58,80 % 4 Mari Karjalainen Lorena 57,60 %

Anniina Palojärvi Ginger Eileen 57,20 % Henna Ek Marilyn 57,20 % Saara Possakka Proba 57 % Eleonora Paajanen Tullamoore 56,80 % Mari Karjalainen Ere 56,40 % Pia Tiainen Vedeksas 56,40 % Venla Limma Nivan Toto 52,60 %

4. Helppo A:2, avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Satu Hackzell Satun Vappu 65,17 %

Maria-Liisa Huhta Pella-Nelli 55,86 % Pia Tiainen Vedeksas 55,68 %

Kiitos kaikille!

TULOKSET ITSENÄISYYSPÄIVÄN HARJOITUSESTEKISAT 6.12.2013

1. Miniristikko A.1.0

1 Valtteri Possakka Alberto 0-50,61 1 Roosa Manninen Emir 0-47,49 1 Hilma Korkiakoski Manse 0-48,63

2. Ristikko, arvostelu A.1.0

1 Aura Hämäläinen Alberto 0-42,29 1 Anna Korhonen Goldencoast Emily 0-42,00 1 Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily 0-43,08 1 Maria Rintala Susan Muisto 0-46,32 1 Elina Hulkkonen Kveta S 0-37,88

Kati Mertala McDouglas 4-70,65 Elina Palojärvi Quastone 4-79,33 Sofia Nutivaara  Farmens Tix 4-55,36 Fanni Korkiakoski Axel hyl

3. 65 cm, arvostelu 367.1

1 Elina Lohiniva Raimondo 0-0-32,04 2 Henna Ek Marilyn 0-0-32,30 3 Meri Jokilehto Lahjomaton 0-0-37,00 4 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 0-4-29,13

Katariina Karppinen Rubens 0-4-54,30 Ella Karjalainen Alberto 0-8-31,10 Lilja Hedström Merija 0-hyl Tiina Runtti Tullamoore 4-38,38 Enni Haverinen Manse 4-57,33 Marita Huhta V.K. Lena 4-60,23 Sonja Arvola Rubens hyl

4. 75 cm, arvostelu 367.1

1 Elina Lohiniva Raimondo 0-0-32,40 2 Meri Jokilehto Lahjomaton 0-0-33,30 3 Ankki Engman Barre de Fer 0-0-37,40

Henna Ek Marilyn 0-4-33,10 Marita Huhta V.K. Lena 0-4-35,50 Ankki Engman Lorena 0-4-37,50 Noora Sarkkinen Lenny 4-52,00 Eleonora Paajanen Assiliam 4-52,00 Eleonora Paajanen Hardonas hyl

5. 90/100/110 cm arvostelu A.2.0

1 Karoliina Kovalainen Draze 90 0-43,40 2 Niina Halonen Honda 90 0-44,40 3 Lilli Turtinen Mellow 90 0-45,10 4 Lilli Turtinen Mellow 100 0-46,20

Ankki Engman Barre de Fer 90 0-48,30 Tuuli Mustonen Eross 90 0-49,30 Emma Alamäki Jogi ponysport 100 0-49,50 Tuuli Mustonen Eross 100 0-54,15 Emma Alamäki Jogi ponysport 90 4-39,30 Noora Sarkkinen Lenny 100 8-73,00 Karoliina Kovalainen Draze 100 hyl

Kiitokset kaikille mukana olleille ja järjestelyissä auttaneille!

TULOKSET HARJOITUSKOULUKISAT 5.10.2013

1. VRT Raviohjelma, avoin kilpailu-uraansa aloitteleville ratsukoille, ruusukepalkinnot

1 Satu Hackzell Jatsikko 66,07 % 2 Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily 65,71 % Anna Korhonen Goldencoast Emily 64,64 % Maria Rintala Susan Muisto 61,43 % Kati Mertala Klasu 63,57 % Emilia Aikio Alberto 58,93 %

Kannustuspalkinto Emilia Aikio

2. He C:1, avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Maarit Leinonen Proba 66,00 % 2 Marita Huhta V.K.Lena 65,25 % 3 Elina Palojärvi Quastone 64,75 % Veera Sannikka Tauli 64,50 % Henna Ek Marilyn 64,50 % Kirsi Hartikainen Gliukose 64,50 % Pia Polojärvi My Black Dream 62,75 % Fanni Korhonen Fuks 58,75 %

3. KN Special, avoin kaikille, ruusukepalkinnot

1 Ankki Engman Barre de Fer 63,80 % 2 Eleonora Paajanen Proba 62,40 % 3 Ansku Annala Assiliam 60,80 % Milla Sitomaniemi El Cashmeer 60,20 % Tuija Anttalainen Proba 58,20 % Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 56,20 %

4. Helppo A:2, avoin kaikillle, ruusukepalkinnot

1 Sanna Iso-Oja Jatkolan Vilunki 62,24 % Annu-Liina Märsynaho Akvelons 59,82 % Ankki Engman Barre de Fer 58,79 %

TULOKSET HARJOITUSESTEKISAT 31.8.2013

Ristikko A.1.0

1 Oskari Otsamo Nora 0-33,26 1 Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily 0-48,80 1 Jenni Orava Honda 0-42,09 1 Krista Leinonen Manse 0-46,1 1 Roosa Rytkönen Espen 0-49,63 1 Niina Palosaari Liina-Li 0-49,55 1 Sanna Ojala Mahtiloppi 0-41,17 1 Emma Orava Victor H 0-56,39

Elli Tolvanen Pihlajamäen Jane 4-66,70 Jaana Bask Ex Nocturne 4-42,33 Maria Rintala Susan Muisto 4-50,87

65 cm 367.1

1 Taru Salonurmi Marilyn 0-0-32,33 2 Meri Jokilehto Lahjomaton 0-0-33,41 3 Teresa Honkakoski Ex Nocturne 0-0-33,43 4 Sanna Ojala Mahtiloppi 0-0-33,66 5 Tiina Runtti Hardonas 0-0-34,51 6 Sonja Arvola Rubens III 0-0-35,45

Niina Palosaari Liina-Li 0-0-36,25 Jenni Orava Honda 0-0-37,01 Noora Pakanen Nora 0-0-37,11 Enni Haverinen Manse 0-0-40,04 Ella Kilpi Alberto 0-4-34,78 Rosa Jokilehto Amber 0-4-36,67 Marita Huhta V.K.Lena 4-42,90 Ella Karjalainen Alberto 4-43,40 Alina Saarenpää Prinsen af Trundavfan 4-43,60 Tuisku Lamberg Valem 4-44,60 Henna Huovinen Charlie 4-49,50 Anni Ukkola Storm 4-68,70 Paula Kvist Emor 8-42,80 Maiju Takkula Emir hyl

75cm 367.1 1 Ella Karjalainen Ace of Aladdin 0-0-22,43 2 Henna Ek Marilyn 0-0-23,25 3 Jenni Juusola Valiant 0-0-23,32 4 Meri Peuhkurinen Merija 0-0-23,67 5 Marita Huhta V.K.Lena 0-0-23,77

Emmaliina Korhonen Calvin II 0-0-25,16 Tuisku Lamberg Valem 0-4-25,70 Emma Kahrila Beador 0-4-41,85 Tuisku Lamberg Tuudi II 4-34,40 Fanni Korhonen Fuks 4-36,10 Meri Jokilehto Lahjomaton 4-36,10 Marjut Heikkilä Larepoi 4-37,80 Sonja Rajakangas All Power 4-38,80 Eleonora Paajanen Kveta S hyl Elina Lohiniva Raimondo hyl Alina Saarenpää Prinsen af Trundavfan hyl

85/95/105/115 cm A.2.0

1 Minttu-Maaria Karppinen Easy 85 0-31,00 2 Rosa Kilpi Hardonas 85 0-35,07 3 Krista Sumén Beador 85 0-35,89 4 Veera Sannikka Tauli 85 0-36,99 5 Kirsi Yrjölä Calvario 95 0-37,70

Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 115 0-40,77 Minttu-Maaria Karppinen Easy 95 4-33,74 Fanni Korhonen Fuks 85 4-35,08 Hanna Konttijärvi Ferdinand Kassarist 95 4-36,78 Jenni Juusola Valiant 85 4-37,06 Emmaliina Korhonen Calvin II 85 4-37,66 Ella Karjalainen Ace of Aladdin 95 4-56,76 Petra Rantanen Waleica 105 4-59,26 Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 105 4-79,30 Petra Rantanen Waleica 95 12-53,33 Veera Sannikka Tauli 95 hyl Marjut Heikkilä Larepoi 85 hyl

TULOKSET 17.5.2013

C-merkin kouluohjelma

1. Satu Hackzell Satun Vappu 67,22 % 2. Maiju Takkula Emir 66,67 % 3. Henna Ek Akvelons 66,39 % 4. Marita Huhta V.K.Lena 63,31 %

Saara Possakka Proba 63,33 % Hanna Karjalainen Ere 62,50 % Sonja Arvola Rubens III 61,94 % Kirsi Hartikainen Repolan Usva 61,38 % Jenna Väisänen Halifax 61,38 % Jennie Törmi Balt Hazar 61,11 % Maria Rintala Paatu 60,55 % Fanni Korhonen Rebell 60,28 % Saana Valasma Dancing Zorbas hyl

HeB:3

1. Milla Sitomaniemi Akvelons 65,68 % 2. Johanna Pietikäinen Akvelons 64,55 % 3. Eleonora Paajanen Proba 63,34 % 4. Mira Pohajasenaho Amadeo 63,18 %

Satu Hackzell Satun Vappu 62,50 % Tuija Anttalainen All Power 60,90 % Pia Tiainen Vedeksas 60,68 % Mari Karjalainen Ere 60,45 % Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 59,77 % Reeta Tihinen Bors 58,41 % Elina Valasma Matrix 55,91 %

TULOKSET 11.5.2013

Miniristikko A.1.0

1 Krista Leinonen Manse 0-52,69 1 Oskari Otsamo Nora 0-41,63

Ristikko A.1.0

1 Eeva Lukkarinen Storm 0-5,33 1 Elisa Hamara Caramia 0-63,86 1 Miisa Brannförs Zachi Elberton 0-51,45 1 Roosa Rytkönen Rebell 0-54,51 1 Minttu-Maaria Karppinen Lurich 0-56,82 1 Sanna Paasovaara Bijou 0-54,58 1 Teresa Honkakoski Ex Nocturne 0-43,29 1 Jennie Törmi Balt Hazar 0-68,64 1 Noora Pakanen Nora 0-40,40 1 Ella Kilpi Hardonas 0-47,67

60 CM 367.1

1 Noora Laurila Royal Fanni 0-0-20,41 2 Henna Ek Kveta S 0-0-20,51 3 Elisa Hamara Caramia 0-0-21,60 4 Laura Sassi Värin-Väläys 0-0-21,64 5 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 0-0-21,87 6 Essi Huotari Vaprus 0-0-22,27

Fanny Korkiakoski Storm 0-0-22,32 Inka Ylitalo Repolan Usva 0-4-23,86 Maiju Takkula Emir 0-0-24,65 Laura Punkeri Assiliam 0-0-24,71 Enni Haverinen Manse 0-0-24,73 Marita Huhta V.K.Lena 0-0-24,85 Fanni Korhonen Rebell 0-0-25,88 Minttu-Maaria Karppinen Lurich 0-0-28,37 Miisa Brannförs Zachi Elberton 4-55,00 Ella Karjalainen Ere 4-57,98 Kirsi Hartikainen Repolan Usva 12-27,18 Siri Kemikoski Vorobej hyl Anni Ukkola El Cashmeer hyl Katariina Karppinen Emir hyl Teresa Honkakoski Ex Nocturne hyl

70 CM 367.1

1 Tuuli Moilanen Ilopotku 0-0-31,32 2 Anni Paasovaara Bijou 0-0-36,44 3 Essi Huotari Vaprus 0-0-37,80 4 Laura Sassi Värin-Väläys 0-0-37,97

Saana Valasma Matrix 0-0-38,59 Elina Lohiniva Raimondo 0-0-40,81 Viivi Mahlakaarto Alina 0-4-45,44 Saana Valasma Dancing Zorbas 0-4-45,55 Suvi Määttä Nivan Toto 0-8-46,57 Meri Jokilehto Lahjomaton 4-61,85 Anni Paakkari Kingsthon hyl Aleksi Holtinkoski Sweet Kiddy hyl Taru Salonurmi Kora hyl

85/95/105 A.2.0

1 Rosa Kilpi Hardonas 95 0-52,98 2 Marita Rovamo Vieux R 105 0-53,01 3 Minttu-Maaria Karppinen Easy 85 0-55,47 4 Anni Paakkari Kingsthon 85 0-56,97

Rosa Kilpi Hardonas 85 0-57,50 Marita Rovamo Vieux R 85 4-56,54 Maria Rintala Paatu 85 4-58,32 Minttu-Maaria Karppinen Easy 95 hyl Suvi Määttä Nivan Toto 85 hyl

Kiitokset kaikille toimihenkilöinä toimineille!

Tulokset 9.2.2013

Luokka 1 Miniristikko A.1.0

1 Helmi Pyyppönen Goldencoast Emily 0-70,07 1 Anna Korhonen Goldencoast Emily 0-61,28

Luokka 2 Ristikko A.1.0

1 Johanna Halonen Calle Alvarinpoika 0-48,65 1 Aleksi Holtinkoski Repolan Usva 0-59,77 1 Elle Teppo Dancing Zorbas 0-46,45 1 Jenni Juusola Valiant 0-50,09 1 Roosa Rytkönen Foobia 0-63,64 1 Fanny Korkiakoski Storm 0-66,26

Helena Tikkanen Rontti 4-68,25 Fanni Korhonen Rebell 4-61,83

Luokka 3 60 cm arv. A.2.0

1 Tuuli Moilanen Sweet Kiddy 0-37,70 2 Sonja Arvola Rubens III 0-48,15 3 Ella Kilpi Hardonas 0-49,57 4 Ella Karjalainen Ere 0-50,19

Tiina Runtti Vorobej 0-52,23 Marita Huhta V.K. Lena 0-52,73 Enni Haverinen Manse 0-53,25 Maiju Takkula Emiir 0-53,43 Krista Sumén Laluna 0-55,55 Venla Madetoja Foobia 4-52,61 Siri Kemikoski Tihta 4-58,72 Venla Limma Piskon Tähti 4-59,62 Henna Ek Kveta S 4-68,21 Hanna Karjalainen Ere hyl Elle Teppo Dancing Zorbas hyl

Luokka 4 70 cm arv. A.2.0

1 Saana Valasma Dancing Zorbas 0-52,70 2 Fanni Korhonen Rubens III 0-53,33 3 Krista Sumén Laluna 0-53,63 4 Mirka Niskala Ace Of Alladin 0-55,75

Ella Pääkkönen Pas de Deux 0-56,10 Venla Limma Piskon Tähti 0-55,90 Niina Halonen Honda 0-57,04 Tiina Hirvelä Raimond 0-58,74 Eleonora Paajanen Waleica 0-60,15 Jenna Väisänen Halifax 0-60,35 Tuuli Moilanen Sweet Kiddy 4-47,54 Inka Ylitalo Halifax 4-52,34 Maria Rintala Paatu 4-57,06

Luokka 5 85/95/105/115 arv. A.2.0

1 Tanja Kokko Partikka 85-0-49,01 2 Veera Sannikka Tauli 105-0-51,57 3 Lilli Turtinen Mellow 95-0-52,44 4 Lilli Turtinen Mellow 85-0-53,22

Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 115-0-53,76 Mirka Niskala Matrix 85-0-54,79 Hanna Kovalainen Draze 85-0-56,28 Veera Sannikka Tauli 95-0-56,45 Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 105-0-56,53 Eleonora Paajanen Waleica 85-0-59,39 Niina Halonen Honda 95-4-47,15 Rosa Kilpi Hardonas 95-4-51,25 Rosa Kilpi Hardonas 85-4-51,49 Anniina Malo Vedeksas 95-4-74,30 Karoliina Kovalainen Draze 85-4-80,06 Anniina Malo Vedeksas hyl Saana Valasma Matrix hyl

Tulokset kouluratsastuksen harjoituskilpailut 5.1.2013

Luokka 1 VRT-raviohjelma

1 Hanna Karjalainen Ere 66,80 % 2 Anna Korhonen Goldencoast Emily 61,40 %

Jasmin Kants Repolan Usva 58,90 % Ella Kilpi Hardonas 57,90 %

Luokka 2 C-merkin kouluohjelma

1 Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 66,10 % 2 Venla Limma Pin Rock's Mermaid 65,30 % 3 Ella Pääkkönen Pas de Deux 64,20 % 4 Mari Karjalainen Ere 63,30 %

Fanni Korhonen Rubens III 61,10 % Veera Sannikka Tauli 59,20 % Maria Rintala Paatu 58,90 % Ella Pääkkönen Tiiger 58,90 % Anni Ukkola Manse 58,30 % Kati Mertala Manse 57,70 % Anniina Malo Mc Douglas 55 % Eleonora Paajanen Waleica 54,40 % Johanna Manninen Honey Bee 51,90 %

Luokka 3 KN Special

1 Annuliina Märsynaho Akvelons 65,80 % 2 Venla Limma Pin Rock's Mermaid 63,80 % 3 Aliisa Simojoki Domino VIII 61 % 4 Mira Pohjasenaho Amadeo 60,40 %

Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 58,60 % Piia Tiainen Vedeksas 58,60 % Eleonora Paajanen Waleica 58 % Satu Hackzell Satun Vappu 58 % Reeta Tihinen Bors 57,80 % Johanna Pietikäinen Amadeo 57 % Ansku Annala Assilian 56,80 % Anniina Malo Vedeksas 53,60 % Tuija Anttalainen Proba ei hyv

Erikoiskiitos kaikille toimihenkilöinä toimineille.

Tulokset Esteratsastuksen harjoituskilpailut 24.11.2012

Miniristikko A.1.0

1 Johanna Puirava Pihlajamäen Jane 0-47,04 1 Elli Tolvanen Pihlajamäen Jane 0-56,20

Noora Jaara Farmens Tix 4-67,76

Ristikko A.1.0

1 Rosa Rytkönen Foobia 0-48,40 1 Julia Kälkäjä Storm 0-53,51 1 Inka Lähteenmäki Umore 0-52,87 1 Teresa Honkakoski Ex Nocturne 0-47,44 1 Henna Soininen Rostari 0-34,66 1 Siiri Leppänen Alberto 0-42,11 1 Rosa Jokilehto Klockas Elliot 0-46,52 1 Iida Salonurmi Strom 0-41,77 1 Essi Huotari Vaprus 0-45,28 1 Veeti Kamunen Skramur fra Lasola 0-75,07 1 Noora Kurskainen Satun Vappu 0-44,19 1 Kati Mertala Manse 0-45,72 1 Hanna Karjalainen Ere 0-44,90

Anniina Malo McDouglas 4-55,25 Henriikka Pelkonen Trawka 4-41,53 Ella Pääkkönen Tiiger 4-37,10

60 cm A.2.0

1 Noora Laurila Royal Fanni 0-46,34 2 Tuuli Moilanen Sweet Kiddy 0-48,43 3 Emmi Hartikainen Rostari 0-49,02 4 Julia Saarikivi Merija 0-51,33 5 Elina Lohiniva Merija 0-53,25 6 Meri Jokilehto Lahjomaton 0-57,47 7 Anniina Malo McDouglas 0-61,65

Siiri Leppänen Alberto 0-62,25 Essi Huotari Vaprus 0-63,59 Milla Heikkilä Manse 0-63,80 Venla Madetoja Foobia 0-63,97 Aleksi Holtinkoski V.K.Lena 0-64,45 Roosa Tolonen Strom 0-64,93 Noora Kettunen V.K.Lena 0-65,64 Noora Koivupalo Satun Vappu 0-66,21 Tiina Runtti Hardonas 0-67,28 Henriikka Pelkonen Trawka 0-68,34 Emilia Kälkäjä Storm 0-69,73 Outi Sallinen Maijan Roco 4-52,61 Venla Limma Piskon Tähti 4-58,41 Karoliina Kovalainen Skramur fra Lasola 4-62,31 Ella Pääkkönen Pas de Deux 4-62,62 Teresa Honkakoski Ex Nocturne 4-74,94 Ella Karjalainen Ere 4-75,98 Maiju Takkula Emir 4-86,22 Enni Haverinen Manse 4-86,25 Jenni Juusola Wawrzynek hyl Heta Mettovaara Emir hyl Henna Ek Kora hyl Anni Ukkola Vorobej hyl Elle Teppo Dancing Zorbas hyl

70 cm A.2.0

1 Anni Immonen Eiris Tinkerbell 0-39,26 2 Tuuli Moilanen Sweet Kiddy 0-41,08 3 Minna Karppinen Easy 0-44,24 4 Rosa Kilpi Hardonas 0-46,36

Saana Valasma Dancing Zorbas 0-46,92 Fanni Korhonen Rubens III 0-47,26 Outi Sallinen Maijan Roco 0-48,62 Ida-Lotta Nousiainen Masa 0-49,31 Eleonora Paajanen Waleica 0-50,86 Tuuli Metsäntaus Satun Vappu 0-52,71 Alina Räisänen Hardonas 0-58,48 Karoliina Kovalainen Skramur fra Lasola 0-64,83 Veera Paakkari Rostari 4-51,80 Taru Salonurmi Rubens III 4-64,75 Maria Rintala Akvelons 4-78,65 Venla Limma Piskon Tähti hyl

85/95/105 A.2.0

1 Anni Immonen Eiris Tinkerbell 85 cm 0-41,69 2 Rosa Kilpi Hardonas 85 cm 0-44,93 3 Ida-Lotta Nousiainen Masa 85 cm 0-48,45

Uma Kuismin Rubens III 85 cm 0-48,66 Eleonora Paajanen Waleica 85 cm hyl Kristiina Aitta Mariinski 85 cm hyl Kristiina Aitta Mariinski 95 cm hyl Tiina Jokinen Preester 105 cm kesk

Kiitos kaikille paikalla olleille!

Kouluratsastuksen harjoituskilpailut 20.10.2012

Luokka 1 VRT-raviohjelma

1. Katja Pesonen Toivon Mahti 64,29 %

Katariina Karppinen Emir 63,21 %

Luokka 2 C-merkin kouluohjelma

1. Tiia Haaga Meloodia 69,28 %

2. Karoliina Kovalainen Draze 63,34 %

3. Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 63,33 %

4. Veera Sannikka Tauli 61,11 %

Nina Savela Roxette 60,28 % Satu Ylitalo Veeran Jokeri 59,72 % Katja Pesonen Toivon Mahti 58,89 % Miia Aitta Ruusu 58,61 % Elina Valasma Matrix 56,39 % Taru Salonurmi Rubens III 55,00 % Anni Ukkola Vorobej 53,06 %

Luokka 3 HE B:0

1. Tiia Haaga Meloodia 59,20 %

2. Reeta Tihinen Bors 55,80 %

Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 55,20 % Maria Rintala Paatu 55,20 %

Luokka 4 A-merkin kouluohjelma

1. Sanna Iso-Oja Ilon Toive 59,07 %

2. Milla Sitomaniemi Akvelons 58,15 %

Ella Karjalainen Roxette 57,78 % Maria Rintala Paatu 55,94 %

Kiitos kaikille!

Tulokset 25.8.2012

MINIRISTIKKO A.1.0

1 Ella Karjalainen Honey Bee 0-50,32 1 Veeti Kamunen Omar fra Skidbakka III 0-57,79

RISTIKKO A.1.0

1 Henriika Pelkonen Trawka 0-52,50 1 Ella Karjalainen Honey Bee 0-50,02 1 Noora Kouvupalo Satun Vappu 0-54,25 1 Julia Kälkäjä Storm 0-61,00 1 Roosa Rytkönen Rubens 0-50,02 1 Kati Mertala Manse 0-55,22 1 Inka Lähteenmäki Lancaster P 0-59,29 1 Ella Pääkkönen Tiiger 0-63,86 1 Helena Kouvala Hardonas 0-51,53 1 Milla Heikkilä Knaipe 0-50,59 1 Iida Salonurmi Storm 0-57,93 1 Hanna Karjalainen Ere 0-54,86 1 Karoliina Kovalainen Thjornbjörn 0-38.20 1 Tiina Siltakoski Linea 0-47,96

Noora Hurskainen Satun Vappu 4-65,01 Maria Rintala Alberto 4-56,52 Siri Keminkoski Rubens 4-43,89 Henna Huovinen Charlie 4-65,71 Anni Ukkola Vorobej 4-48,22 Saana Valasma Daisy hyl

60 CM A.2.O

1 Mirka Niskala Daisy 0-47,29 2 Nina Savela Roxette 0-48,32 3 Karoliina Kovalainen Ómar frá Skiðbakka III 0-48,47 4 Ella Pääkkönen Pas De Deux 0-49,99 5 Aleksi Holtinkoski V.K. Lena 0-50,25 6 Noora Pelkonen Bura 0-51,80 7 Saana Valasma Matrix 0-52,29

Paula Kvist V.K. Lena 0-53,32 Inka Ylitalo Halifax 0-56,66 Taru Salonurmi Rubens 0-56,98 Henriika Pelkonen Trawka 0-59,03 Tiina Runtti Hardonas 0-63,41 Henna Huovinen Charlie 4-56,64 Karoliina Kovalainen Thjornbjörn 4-69,04 Ella Karjalainen Ere 4-74,76 Eleonora Paajanen Waleica 4-79,35 Jenna Väisänen Halifax 4-79,57 Minna Hore Dunmore 4-80,15 Emilia Kälkäjä Storm 4-83,55 Mira Pohajasenaho Toivon Mahti 8-67,28 Senni Kallio Emir 8-84,94 Laura Salo Rompuna hyl Maria Rintala Paatu hyl Laura Punkeri Akvelons hyl Niina Määttä Manse hyl Henna Ek Kora hyl Helena Järvelaid Kora hyl Mari Karjalainen Ere hyl Eleonora Paajanen Balt Hazar hyl Enni Haverinen Manse hyl Ella Kilpi Strom hyl

80 CM A.2.0

1 Nina Savela Roxette 0-42,56 2 Rosa Kilpi Hardonas 0-44,43 3 Hanna Konttijärvi Ferdinand 0-49,12

Noora Pelkonen Bura 0-53,42 Uma Kuismin Rubens 4-54,07 Karoliina Kovalainen Ómar frá Skiðbakka III 4-57,82 Marjut Heikkilä Larepoi 4-76,57 Mira Pohajasenaho Toivon Mahti 8-68,05 Maria Rintala Paatu hyl Maria Saarnio Sempre hyl

90/100/110 CM A.2.0

1 Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 100 0-50,04 2 Reeta Tihinen Bors 100 0-52,60

Hanna Konttijärvi Ferdinand 90 0-55,89 Tanja Kokko Partikka 100 4-49,39 Pia Tiainen Vedeksas 100 4-52,71 Taru-Tuuli Huisman-Kaakinen Diva 110 4-53,18 Pia Tiainen Vedeksas 90 8-62,47

Kiitokset kaikille!

Tulokset 26.5.2012

VTR-Raviohjelma

1. Miia Seppälä Honey Bee 61,420 %

------------------------------------------

Ella Kilpi Hardonas 61,070 % Katariina Karppinen Emir 61,070 %

C-merkin kouluohjelma

1. Maria Rintala Paatu 66,110 % 2. Fanni Korhonen V.K. Lena 64,720 % 3. Mari Karjalainen Ere 63,060 % 4. Satu Hackzell Satun Vappu 62,780 %

------------------------------------------

Pia Tiainen Vedeksas 62,500 % Jenna Hökkä Rebrant 61,670% Rosa Kilpi Hardonas 61,670 % Taru-Tuuli Huisman Diva 61,670 % Elina Valasma Matrix 61,390 % Taru Salonurmi Rembrant III 60,560 % Anne Simojoki Domino VII 60,000 % Jenni-Maria Mustola Rebrant 59,440 % Emmi Ruotsalainen V.K. Lena 58,890 %

He B:0

1. Aliisa Simojoki Domino VIII 62,800 % 2. Maria Saarnio Sempre 62,400 % 3. Pia Tiainen Vedeksas 58,200 %

------------------------------------------

Minna karppinen Easy 57,600 % Maria Rintala Paatu 57,600 % Ansku Annala Last Walz 56,800 % Taru-Tuuli Huisman Diva 56,000 % Tuija Anttalainen All Power 55,800 %

A-merkin kouluohjelma

1. Ullamari Kuismin V.K. Lena 61,480 % 2. Milla Sitomaniemi Akvelons 58,890 %

------------------------------------------

Eleonora Paajanen Easy 54,260 % Eleonora Paajanen Akvelons kesk.

TULOKSET 17.5.2012

Miniristikko A.1.0

1 Veeti Kamunen Ómar frá Skiðbakka III 0-46,39 1 Kati Mertala Manse 0-34,91 1 Noora Hurskainen Satun Vappu 0-52,27 1 Henri Väisänen Storm 0-32,11

Anni-Maija Himanen Rubens III hyl

Ristikko A.1.0

1 Inka Ylitalo Emir 0-44,92 1 Helena Kouvala Storm 0-42,86 1 Niina Määttä Manse 0-46,10 1 Hanna Karjalainen Ere 0-42,01 1 Ella Kilpi Storm 0-43,51 1 Mira Pohjasenaho Toivon Mahti 0-41,62 1 Anniina Korkiakoski Prillan 0-36,34

Ella Karjalainen Ere 4-48,33 Sonja Jääskeläinen Alberto 4-59,06 Elina Lohiniva Assilian hyl c

60 cm A.2.0

1 Anna-Kaisa Heikkinen Rodeo IV 0-47,79 2 Karoliina Kovalainen Ómar frá Skiðbakka III 0-48,94 3 Miia Palojärvi Ómar frá Skiðbakka III 0-52,01 4 Fanni Korhonen V.K. Lena 0-54,30 5 Jenna Väisänen Rubens III 0-54,78

Mira Pohjasenaho Toivon Mahti 0-56,73 Saana Valasma Matrix 0-63,50 Helena Järvelaid Storm 0-69,72 Pihla Tiilikainen Storm 0-69,82 Aleksi Holtinkoski V.K. Lena 0-79,05 Maria Rintala Rubens III 4-60,25 Mari Karjalainen Ere 4-77,57 Taru Salonurmi Satun Vappu 4-90,41 Maria Rintala Paatu 8-69,33 Elina Rantapää Tihta hyl Enni Haverinen Manse hyl

80 cm A.2.0

1 Eleonora Paajanen Kora 0-57,80 2 Veera Sannikka Tauli 0-58,73 3 Rosa Kilpi Hardonas 0-59,59 4 Anna-Kaisa Heikkinen County's Chloris 0-60,95

Taina Vesa Marilyn 0-61,61 Karoliina Kovalainen Preester 0-63,60 Reeta Tihinen Bors 0-63,64 Amanda Kylmänen Zenith V 0-73,22 Uma Kuismin Last Walz 4-74,41 Aino Pylkäs Star Rapids 4-84,68 Sonja Rajakangas All Power 8-89,74 Amanda Kylmänen Momentas hyl Mirka Niskala Pin Rock´s Full Of Life hyl Maria Rintala Paatu hyl

90/100/110 cm A.2.0

1 Petteri Paananen Råryds Java 90 0-31,85 2 Petteri Paananen Råryds Java 100 0-32,59 3 Tanja Kokko Partikka 100 0-38,13 4 Venla Limma Last Walz 90 0-39,00

Taru-Tuuli Muisman Diva 110 0-39,35 Taru-Tuuli Huisman Diva 100 0-40,30 Karoliina Kovalainen Preester 90 0-44,57 Mirka Niskala Pin Rock´s Full Of Life 90 0-46,46 Eleonora Paajanen Easy 90 4-44,10 Veera Sannikka Tauli 90 4-46,10 Maria Saarnio Sempre 90 4-68,83 Minna Karppinen Easy 100 8-44,48 Anna-Kaisa Heikkinen County's Chloris 90 8-46,85 Aino Pylkäs Star Rapids 90 hyl

TULOKSET 17.3.2012

Miniristikko A.1.0

1 Josefina Impiö Manse 0-67,33

Ristikko - 60 cm A.1.0

1 Emiliä Kälkäjä Storm 0-70,05 1 Elle Teppo Manse 0-67,60 1 Pihla Tiilikainen Bijou 0-73,53 1 Saana Valasma Mary II 0-64,96 1 Inka Homanen Last Waltz 0-76,83 1 Roosa Tolonen Storm 0-64,79 1 Aleksi Holtinkoski V.K.Lena 0-65,71

Inka Lähteenmäki Emir 4-96,37 Katariina Karppinen V.K.Lena 4-75,78 Henna Tihinen Kataras hyl Milla Heikkilä Vorobej hyl Nea Lähteenmäki Manse hyl

70 CM 367.1

1 Mirka Niskala Mary II 0-0-24,33 2 Ronja Vekki Kessi 0-0-27,10 3 Uma Kuismin Rubens 0-0-27,16 4 Anniina Malo Vedkesas 0-0-29,56

Veera Sannikka Tauli 0-0-29,77 Sonja Jääskeläinen Bijou 0-0-31,52 Fanni Korhonen V.K.Lena 0-0-32,96 Sanna Iso-Oja Ilon Toive 0-0-38,46 Maria Rintala Rubens 0-4-35,88 Sonja Rajakangas All Power 0-4-39,38 Inka Ylitalo Halifax 0-hyl Saana Valasma Matrix 4-64,55 Jenna Väisänen Halifax hyl

80 CM 367.1

1 Jenni Visuri Streamside Nuphar 0-0-29,29 2 Sonja Jääskeläinen Bijou 0-0-32,13 3 Veera Sannikka Tauli 0-0-32,24 4 Rosa Kilpi Hardonas 0-0-32,55

Mirka Niskala Pin Rock's Full Of Life 0-0-33,44 Anniina Malo Vedkesas 0-0-36,25 Petra Rantanen County's Chloris 0-4-34,32 Eleonora Paajanen Kora 0-4-36,66 Maria Rintala Paatu 0-hyl Riikka Rauma Dancing Zorbas 4-40,62 Veera Pöykiö Vandals 4-40.63 Minea Laurinolli Matrix 4-46,42 Elina Rantapää Tihta hyl

90/100 CM A.2.0

1 Petra Rantanen Misambal 90 0-38,81 2 Eleonora Paajanen Easy 90 0-39,63 3 Minna Karppinen Easy 90 0-42,92

Venla Limma Last Waltz 90 0-47,89 Anne-Mari Engman Edi 100 0-50,35 Anne-Mari Engman Edi 90 0-50,43 Kaisa Taurianen Elmo 90 0-53,50 Jenni Visuri Streamside Nuphar 90 4-41,89 Veera Pöykiö Vandals 90 4-58,89 Taru-Tuuli Huisman Diva 100 4-51,27 Riikka Rauma Dancing Zorbas 90 hyl

TULOKSET 3.3.2012

LUOKKA 1 VRT-raviohjelma

1 Tanja Nordström Wendy Del Piero 62,50 % 2 Mirka Niskala Pin Rocks Full Of Life 60,00 %

------------------------------------------

Veera Heikkilä Riitun Riiviö 57,86 % Pihla Tiilikainen Bijou 57,14 % Jasmin Kants Hardonas 56,07 % Riikka Kaijanen Enrico 55,71 %

LUOKKA 2 HE C:1

1 Eleonora Paajanen Tauli 61,50 % 2 Taru-Tuuli Huisman Diva 60,75 % 3 Aliisa Simojoki Domino IIX 59,75 %

------------------------------------------

Veera Sanikka Tauli 59,00 % Anne Simojoki Domino IIX 58,25 % Fanni Korhonen V.K.Lena 55,75 % Elina Rantapää Vorobej 55,25 % Aino Sandelin Barre de fer 54,50 % Anniina Malo Vedeksas 54,000 % Jenna Väisänen Halifax 51,50 %

LUOKKA 3 KN-SPECIAL

1 Ulla-Mari Kuistin V.K.Lena 64,20 % 2 Wilma Heikkinen Ginast 63,00 % 3 Sanna Iso-Oja Ilon-Toive 62,60 % 4 Anne-Mari Engman Matrix 61,60 % 5 Taru-Tuuli Huisman Diva 58,60 %

------------------------------------------

Karoliina Kovalainen V.K.Lena 58,20 % Minna Karppinen Easy 57,80 % Pia Tiainen Vedeksas 57,80 % Eleonora Paajanen Easy 56,60 % Venla Limma Last Waltz 55,40 % Ansku Annala Last Waltz 55,20 % Maria Rintala Paatu 54,40 % Sonja Rajakangas Last Waltz 54,00 % Krista Lappalainen Välimäen Bamse 53,80 % Ulla-Mari Kuistin Rubens III 52,60 %

Tervetuloa!

TULOKSET 6.12.2011

MINIRISTIKKO A.1.0

1. Krista Lappalainen Välimäen Bamse 0-55,38 1. Roosa Rissanen Ere 0-64,09 1. Viivi Hanhela Storm 0-64,71

RISTIKKO A.1.0

1. Jenna Väisänen Halifax 0-42,82 1. Emilia Kälkäjä V.K. Lena 0-42,27 1. Venla Sääskilahti Bijou 0-60,86 1. Enni Haverinen Manse 0-48,65 1. Jaana Bask Ex Nocturne 0-55,75 1. Venla Madetoja Last Waltz 0-48,14 1. Pihla Tiilikainen Bijou 0-55,85 1. Inkä Ylitalo Halifax 0-42,99 1. Saana Valasma Matrix 0-41,44 1. Roosa Tolonen Storm 0-58,49 1. Fanni Korkonen Manse 0-45,74 1. Julianna Romppainen Oscar 0-45,63

Paula Kvist V.K. Lena 4-68,27 Heli Rautio Kataras 4-76,65 Jasmin Kants Hadronas 4-62,71 Elle Teppo Matrix 4-115,79 Saana Bergman Maruscha 4-67,66 Veeti Kamunen Threnna fra Oddgeirsholun 4 8-92,88

60 CM 367.1

1. Krista Lappalainen Kansas 0-0-31,75 2. Rosa Kilpi Hadronas 0-0-31,91 3. Elina Rantapää Tihta 0-0-36.80 4. Sanna Lummeniemi Maruscha 0-0-37,17 5. Anna-Kaisa Heikkinen County's Chloris 0-0-37,40

Hanna Kovalainen Draze 0-0-38,38 Katariina Karppinen V.K. Lena 0-0-39,94 Veera Sannikka Tauli 0-0-39,98 Elisa Teppo Matrix 0-0-41,00 Jenni Visuri Streamside Nuphar 0-4-26,12 Sanna Iso-Oja Ilon Toive 0-8-42,72 Meri Jokilehto Lahjomaton 4-40,52 Maria Rintala Paatu hyl Rosa Jokilehto Ex Nocturne hyl Sanna Lummeniemi Oscar hyl

80 CM 367.1

1. Eleonora Paajanen Tauli 0-0-20,36 2. Eleonora Paajanen Easy 0-0-24,59 3. Mirka Niskala Mary II 0-0-25,02 4. Milla Sitomaniemi Last Waltz 0-0-25,49 5. Venla Limma V.K. Lena 0-0-28,93

Tiina Moilanen Zenith V 0-0-30,49 Petra Rantanen Khostess 0-0-31,68 Anniina Malo Vedeksas 0-0-32,23 Reeta Tihinen Bors 0-0-32,50 Anna-Kaisa Heikkinen County's Chloris 4-49,34 Jenni Visuri Streamside Nuphar 4-46,23 Anna-Kaisa Heikkinen County's Chloris 4-49,34 Petra Rantanen Ravenna 4-67,63 Karoliina Kovalainen Akvelons hyl Sonja Jääskeläinen Bijou hyl Tinja Väinämö Halifax hyl Tiina Moilanen Omar fra Skidbakka III hyl Maria Rintala Paatu hyl

90 CM/100 CM 367.1 1. Petra Rantanen Misambal 90 0-0-22,50 2. Petra Rantanen Ravenna 90 0-0-25,70 Tuulia Ilola Winter's Adelain 90 0-0-26,50 Pia Tiainen Vedeksas 90 0-0-26,60 Minna Karppinen Easy 100 hyl Tuuli Mustonen Amadeo 100 hyl

Kiitokset kaikille mukana olleille.

TULOKSET 5.11

LUOKKA 1 VTR-raviohjelma

1. Anne Teräs Tottenhotti 61,14 % 2. Heli Rautio Ere 58,57 % 2. Jasmin Kants Hero 58,57 %

----------------------------------------------

Krista Lappalainen Kansas II 57,86 % Pihla Tiilikainen Bijou 54,29 %

LUOKKA 2 C-merkin kouluohjelma

1. Krista Lappalainen Välimäen Bamse 66,11 % 2. Maria Rintala Paatu 62,22 % 3. Tinja Väinämö Akvelons 61,66 % 4. Milla Ylimartimo Akvelons 61,11 %

----------------------------------------------

Anniina Malo Vedeksas 60,28 % Eleonora Paajanen Easy 60,00 % Sonja Jääskeläinen Bijou 58,33 % Elina Valasma Matrix 57,78 % Karariina Karppinen V.K. Lena 56,11 % Anna-Kaisa Heikkinen County’s Chloris 53,33 % Inka Lähteenmäki Leevi 48,88 % Heta Mettovaara Last Waltz 47,78 %

LUOKKA 3 KN Special

Sanna Turpeinen Rapunzel 65,40 % Ella Perälä Roby 65,00 % Ullamari Kuismin V.K. Lena 64,00 % Milka Tervasmäki Ataraksi 60,40 %

----------------------------------------------

Sanna Iso-Oja Ilon Toive 59,80 % Karoliina Kovalainen Akvelons 58,60 % Anne-Mari Engman Matrix 56,80 % Maria Rintala Paatu 55,60 % Eleonora Paajanen Tauli 55,60 % Minna Karppinen Easy 55,20 % Venla Limma Last Waltz 53,60 % Pia Tiainen Vedeksas 52,60 % Ansku Annala Last Waltz 51,80 %

Kiitokset kaikille mukana olleille ja järjestelyissä auttanelle!


TULOKSET 24.9

MINIRISTIKKO ARV A.1.0

1 Viivi Hanhela Tauli 0 1 Iida Salonurmi Storm 0 1 Tiia Haaga Melodia 0 1 Henna Soininen Farmens Tix 0 1 Emilia Kangas Manse 0 1 Aleksi Holtinkoski Storm 0 1 Noora Hurskainen Satun Vappu 0

Nea Matinlauri Manse 4

RISTIKKO ARV A.1.0

1 Heli Rautio Kataras 0 1 Helena Kouvala Maruscha 0 1 Venla Madetoja Last Waltz 0 1 Katariina Karppinen V.K. Lena 0 1 Noora Koivupalo Tauli 0 1 Mila Hyvönen Ere 0 1 Milla Heikkilä Storm 0 1 Niina Määttä V.K. Lena 0 1 Pihla Tiilikainen Bijou 0 1 Inka Ylitalo Halifax 0 1 Sanna Paasovaara Last Waltz 0 1 Jasmin Kants Vorobej 0 1 Saana Valasma Matrix 0 1 Noora Kettunen V.K. Lena 0 1 Jenna Väisänen Halifax 0 1 Ella Kilpi Ere 0 1 Tiia Haaga Melodia 0 1 Eerika Kaappola Noora 0

Essi Tikkanen Afrika 4 Fanni Korhonen Manse 4 Rosa Jokilehto K.v. Madame 8 Laura Räsänen Zauberflöte HYL

60 CM ARV A.2.0

1 Eleonora Paajanen Easy 0-45.48 2 Meri Jokilehto Lahjomaton 0-49.39 3 Anni Paasovaara Ristik 0-55.54 4 Henna Tihinen Ere 0-56,69 5 Inka Homanen Last Waltz 0-57,48 6 Rosa Kilpi Last Waltz 0-57.87

Aino Pylkäs Star Rapids 0-59.39 Tuuli Metsäntaus Satun Vappu 0-61.05 Tinja Väinämö Picasso 0-62.35 Maria Rintala Paatu 0-63.38 Essi Tikkanen Afrika 0-64.00 Taru Salonurmi Ere 0-64.80 Anniina Malo Vedeksas 0-65.72 Veera Sannikka Tauli 0-68.53 Aino Karvonen Noora 0-70.59 Anniina Isohätälä Kataras 0-71.78 Sanna Iso-Oja Ilon Toive 0-78.01 Krista Lappalainen Kansas II 4-54.64 Pirjo Salo Kora 8-81.73 Karoliina Kovalainen All Power hyl Heta Mettovaara Saiva hyl

80 CM ARV A.2.0

1 Mirka Niskala Mary II 0-46.22 2 Eleonora Paajanen Tauli 0-46.68 3 Liisa Sassi-Päkkilä Zauberflöte 0-48.34 4 Milla Ylimartimo Halifax 0-49.93 5 Aino Pylkäs Star Rapids 0-55.23 6 Miia Palojärvi V.K. Lena 0-56.45

Anni Paasovaara Ristik 0-57.02 Milla Sitomaniemi Saiva 0-57.73 Kaisa Tauriainen Cream Perrier 0-60.06 Maria Saarnio Sempre 0-63.72 Liisa Sassi-Päkkilä Maijan Roco 0-66.41 Elina Rantapää Vorobej 0-68.25 Ella Perälä Roby 0-72.36 Venla Limma Pin Rock´s Mermaid 4-53.69 Anniina Malo Vedeksas 4-61.32 Reeta Tihisen Bors 4-64.33 Maria Rintala Paatu 4-68.71 Minna Karppinen Easy 4-70.51 Arto Hurskainen Satun Vappu 4-71.60 Sonja Jääskeläinen Bijou 4-77.02 Anniina Palojärvi Flower III hyl

KIITOKSET KAIKILLE MUKANA OLLEILLE!


TULOKSET OULUNSALON RATSASTUSKOULUN JA AALTOKANKAAN RATSUTALLIEN YHTEISET ESTERATSASTUKSEN HARJOITUSKILPAILUT 5.3.2011

Yhteistulokset 40 cm 1 Linda Ervasti – Josi 0-0- 33.282 Esther Takaluoma - Satun Vappu 0-0-35,65 3 Inka Homanen - Tauli 0-0-52,57

Yhteistulokset 60 cm 1 Venla Limma - V.K. Lena 0-0-37,09 2 Heli Ollila – Asma 0-0-37.943 Milla Ylimartimo Halifax 0-0-38,24

Yhteistulokset 80 cm 1 Eleonora Paajanen Tauli 0-0-29,27 2 Pilvi Patronen – Roberto 0-0-31.233 Tuija Lindahl-Luomala – Lenja 0-0-31.71

Luokkatulokset 40 cm

1. Esther Takaluoma Satun Vappu 0-0-35,65 2. Inka Homanen Tauli 0-0-52,57 3. Nina Savela Nora 0-0-60,66 4. Jasmin Kants Ere 0-4-58,71

Henna Tihinen Bijou 0-4-84,00 Milla Heikkilä Storm 0-hyl Pihla Tiilikainen Manse 0-hyl Maiju Takkula Armani 0-hyl Mila Hyvönen V.K. Lena 0-hyl Julia Knuutinen Toivon Mahti 4-58,41 Heta Mettovaara Maruscha 4-71,96 Katariina Karppinen Storm hyl Saana Valasma Manse hyl Fanni Korhonen Manse hyl

Luokkatulokset 60 cm

1. Venla Limma V.K. Lena 0-0-37,09 2. Milla Ylimartimo Halifax 0-0-38,24 3. Sanna Lummeniemi Saiva 0-0-38,49

Pia Tiainen Vedeksas 0-0-39,13 Tinja Väinämö Saiva 0-0-46,73 Mona Hyvönen Strom 0-0-47,23 Rosa Kilpi Trawka Heidi Sairanen Armani 0-hyl Heidi Hyttinen Armani 4-55,73 Eleonora Paajanen Ere 4-56,92

Luokkatulokset 80 cm

1. Eleonora Paajanen Tauli 0-0-29,27 2. Taru Huisman Diva 0-0-38,57 3. Ella Karjalainen Aku 0-0-40,47

Petra Rantanen Misambal 0-4-48,79 Petra Kaakinen Estragood 0-4-49,67 Milla Sitomaniemi Halifax 4-56,26 Petra Rantanen Nora 8-63,94

Kiitos kaikille mukana olleille ja yleisölle.

Lisätietoja Tuulilta.


KOULURATSASTUKSEN HARJOITUSKILPAILUT 6.1.11

TULOKSET C-MERKKI

1 Tuulia Ilola Winter's Adelain 67,20 % 2 Eleonora Paajanen Ere 64,40 % 3 Jenni Visuri Dancing Zorbas 63,30 % Sonja Jääskeläinen Bijou 61,60 % Tuukka Toivonen Baston 59,40 % Pia Keränen Fabiano 57,20 %

KN-SPECIAL

1 Tuulia Ilola Winter's Adelain 64,40 % 2 Janika Vuolteenaho Alastra 63,60 % 3 Kirsi Hartikainen V.K. Lena 63,20 % 3 Milla Sitomaniemi Halifax 63,20 % Anne-Mari Engman Renee 62,50 % Eleonora Paajanen Ere 60,00 % Maria Saarnio Sempre 59,20 % Minna Karppinen Easy 58,00 % Essi Tikkanen Afrika KESK

Kiitos kaikille mukana olleille, tukijoukoille ja yleisölle!


TULOKSET HARJOITUSKILPAILUT 28.8.10

Miniristikko A.1.0

1. Emilia Lampela Storm 0-65,42 1. Selja Koskela Vorobej 0-36,87 1. Noora Koivupalo Tauli 0-53,00 1. Iida Salomurmi Storm 0-75,17 1. Rosa Jokilehto Elliot 0-45,02

Ristikko A.2.0

1. Rosa Kilpi V.K. Lena 0-32,52 2. Sonja Jääskeläinen Bijou 0-34,38 3. Emma Kreus Tauli 0-35,65 4. Pihla Tiilikainen Snowberry Adonis 0-49,57

------------------------

Taru Salonurmi Storm 0-52,82 Ella-Sofia Metsävainio Cytrus 4-50,76 Anniina Isohätälä Ere 4-59,78 Alina Räisänen Snowberry Adonis hyl Alexandra Malinen V.K. Lena hyl Heta Mettovaara Halifax hyl Elina Lampela Ere hyl Tiia Hemmilä Armani hyl

60 cm A.2.0



1. Ella Karjalainen Dancing Zorbas 0-35,61 2. Jenni Korhonen Hot Date 0-37,02 3. Tuukka Toivonen Baston 0-38,93 4. Milla Ylimartimo Halifax 0-39,24 5. Sanna Lummeniemi Maruscha 0-40,72

------------------------

Emmi Hiljanen V.K. Lena 0-40,92 Maria Rintala Paatu 0-40,96 Venla Limma Snowberry Adonis 0-41,92 Petra Rantanen Sonja's Mitch 0-44,26 Eerika Elovuoma-Tuomisalo V.K. Lena 0-44,89 Petra Kaakinen Estragood 0-46,21 Heidi Hyttinen Armani 4-41,97 Jenni Visuri Dancing Zorbas 4-48,89 Julia Keränen Halifax 4-55,72 Miia Palojärvi Vorobej 4-61,32 Elina Rantapää Tauli 4-65,56 Mari Kontio Satun Vappu hyl Salla Paaso-Rantala Satun Vappu hyl



80 cm A.2.0



1. Petra Rantanen Misambal 0-45,63 2. Anni Immonen Matrix 0-49,97 3. Kirsi Hartikainen Snowberry Adonis 0-50,53 4. Pirjo Salo Fantom 0-57,23



------------------------



Taru Huisman Diva 0-58,00 Anna-Mari Väänänen Fantom 0-59,49 Karoliina Kovalainen Storm 0-69,92 Eleonora Paajanen Tauli 4-45,22 Tuukka Toivonen Baston 12-57,26 Roosa Ylimartimo Cytrus 16-72,24 Hanna Kovalainen Cytrus kesk Mimmi Hautamäki Matrix hyl Maria Rintala Paatu hyl

Kiitokset kaikille!


TULOKSET HARJOITUSKILPAILUT 28.2.2010

Miniristikko A.1.0

1. Oona Saarikoski Burhults JumJum 0-85,52 1. Katariina Piltonen Fantom 0-82,35 1. Jasmi Kants Halifax 0-63,93 1. Mila Hyvönen V.K. Lena 0-70,00 1. Heta Mettovaara Haker 0-77,73 Selja Koskela Vorobej 4-72,00 Emilia Lampela Tauli hyl

Ristikko A.1.0

1. Nadja Parkkila Armani 0-46,02 1. Elina Rantapää Tauli 0-46,72 1. Heidi Hyttinen Halifax 0-55,16 1. Julia Knuutinen Simba 0-58,80 1. Riikka Kaijanen Gwarantcja 0-56,59 1. Julia Keränen Manse 0-53,69 1. Emilia Jokilahti Storm 0-56,84 Janina Martinkauppi Gwarantcja 4-64,40 Mona hyvönen Storm 4-73,80 Elina Lampela Manse 4-64,64 Nina Aitta Maite hyl Taru Salonurmi Vorobej hyl Johanna Räinä Stubin hyl

65 cm A.2.0

1. Heidi Vanhanen Preta 0-52,05 2. Sonja Jääskeläinen Tauli 0-52,43 3. Kirsi Kankaala Golden Kattja 0-54,49 4. Ella Perälä Roby 0-55,53 Venla Limma Snowberry Adonis 0-60,45 Emmi Hiljanen Halifax 0-60,50 Veera Heikkilä Snowberry Adonis 0-61,26 Anne-Mari Oila Pas de Deux 0-63,57 Marianne Karjalainen Finesse III 4-62,95 Annika Raappana De Jaker´s Miek`s Morgen 4-68,11 Sanna Lummeniemi Maruscha hyl Elma Kotilainen Bors hyl

80 cm A.2.0

1. Heidi Vanhanen Preta 0-40,19 2. Ella Karjalainen Domino VI 0-43,75 3. Marianne Karjalainen Finesse III 0-44,58 4. Kati Kemppainen Marco's Melody 0-44,71 5. Tuulia Ilola Winter's Adelain 0-45,80 Heli Laukkanen Petalos 0-46,70 Tiina Karila Vorobej 0-47,57 Katriina Ojala Awers 0-48,67 Tanja Kokko Bors 0-49,52 Hanna Kovalainen Gwarantcja 0-50,38 Anni Immonen Halifax 4-44,67 Tanja Kokko Partikka 4-49,34 Ella Perälä Roby 4-51,71 Annika Raappana De Jaker´s Miek`s Morgen 4-52,06 Petra Rantanen Misambal 4-58,49 Kirsi Kankaala Golden Kattja hyl Eleonora Paajanen Tauli hyl Sanna Lummeniemi Maruscha hyl

90/100 cm A.2.0

1. Petra Rantanen Misambal 0-49,71 2. Ella Karjalainen Domino VI 0-48,78 Katriina Ojala Awers 0-53,94 Tuuli Mustonen Biafur 8-58,96 Tuulia Ilola Winter's Adelain hyl

KIITOS kaikille osallistuneille ja talkooväelle!


TULOKSET 27.9.2009

Luokka 1. miniristikko arvostelu A.1.0 1 Heta Mettovaara Haker 0-50,17 1 Krista Lappalainen Välimäen Bamse 0-55,63

-----------------------------------------------------------

Julia Knuutinen Blueberry Adonis hyl Milla Peura Manse hyl Taru Salonurmi Vorobej hyl Oona Saarikoski Burhults Jum Jum hyl Emilia Lampela Blueberry Adonis hyl

Luokka 2. Ristikko, arvostelu A.1.0 1 Karoliina Kovalainen Storm 0-55,80 1 Sanna Korhonen Madona 0-39,66 1 Venla Limma Burhults Jum Jum 0-58,55 1 Katri Kanniainen Halifax 0-46,35 1 Laura Autio Madona 0-59,34 1 Satu Hackzell Stubin 0-52,18 1 Jenni Konu Storm 0-49,38 1 Henna Laakkonen V.K. Lena 0-56,87 1 Nina Aitta Halifax 0-47,83

-----------------------------------------------------------

Miia Palojärvi Fantom 4-66,35 Nadja Parkkila Armani 4-52,28 Ella Uusitalo Manse 4-59,96 Elma Kotilainen V.K. Lena 4-51,89 Jonna Törmälehto Simba hyl Outi Laasanen Jogge hyl Elina Lampela Ere hyl Mona Hyvönen Armani hyl

3. Luokka 3 60 cm, arvostelu 367.1 1 Maritta Männistö Vürst 0-0, 37,18 2 Henna Keränen Prints 0-0, 37,66 3 Sara Kumpulainen Kihin Kiilto 0-0, 40,27 4 Sonja Jääskeläinen Manse 0-0, 41,72 5 Laura Kunze Tora 0-0, 42,51 6 Milla Ylimartimo V.K. Lena 0-0, 44,75 7 Sanna Korhonen Madona 0-0, 46,59

-----------------------------------------------------------

Riikka Saarenpää Misambal 0-0, 55,56 Marianna Karjalainen Finesse III 0-0, 56,42 Olga Karttunen Emyras MG 0-0, 58,89 Veera Heikkilä Blueberry Adonis 0-0, 56,50 Emilia Jokilahti Storm 0-0, 60,89 Mimmi Hautamäki Storm 0-0, 63,58 Ella Perälä Roby 0-0, 48,74 Hanna Kovalainen Blueberry Adonis 0-4, 60,47 Emmi Hiljanen Stubin 0-4, 60,22 Miia Paunila Rebrant 0-4, 60,69 Sanna Lummeniemi Maruschka 0-4, 75,52 Tiina-Erika Keisu V.K. Lena 0-4, 93,64 Henna Huovinen Grandevu 0-4, 72,60 Pirjo Salo Fantom 0-hyl Nina Mölsä Galija 4-48,28 Tuukka Toivonen Haker 4-52,30 Pia Keränen Stubin 4-64,95 Anni Immonen Halifax 8-62,41 Julia Keränen Manse hyl

Luokka 4 80 cm, arvostelu 367.1 1 Minna Karppinen Easy 0-0, 33,87 2 Pauliina Anias Delfi 0-0, 36,44 3 Tanja Nordström Gyrsa 0-0, 37,72 4 Oona Appel Stella 0-0, 39,26 5 Päivi Huovinen Maskot 0-0, 42,42 6 Laura Sorri Emyras MG 0-0, 42,47 7 Kati Kemppainen Marco's Melody 0-0, 42,62

-----------------------------------------------------------

Essi Tikkanen Delfi 0-0,43,13 Maritta Männistö Vürst 0-0, 43,59 Essi Tikkanen Rebrant 0-4,45,67 Henna Keränen Prints 0-4, 47,11 Maija Rossi Halifax 0-4,63,37 Laura Kunze Tora 0-hyl Petra Rantanen Misambal 4-44,80 Miia Paunila Rebrant 4-63,05 Sara Kumpulainen Kihin Kiilto 4-67,70 Tuulia Ilola Winter's Adelain 4-69,70 Ella Perälä Roby 8-61,10 Salla Karjalainen Domino VI 8-91,60 Krista Sumén Beador 12-62,50 Ella Karjalainen Domino VI hyl Eleonora Paajanen Armani hyl Marianna Karjalainen Finesse III hyl Henna Huovinen Grandevu hyl Rosa Ylimartimo Vorobej hyl

Luokka 5 90/100/isompi, arvostelu 367.1 1 Pauliina Anias Delfi 105 0-4, 57,49 2 Marjo Lehtinen Remos S 100 0-4, 67,64

-----------------------------------------------------------

Minna Karppinen Easy 90 4-61,45 Tuulia Ilola Winter's Adelain 90 4-66,95

Kiitos kaikille mukana olleille!